Главная / Атопічний дерматит

Атопічний дерматит

(Хронічне запальне захворювання шкіри, яке зазвичай починається в ранньому дитячому віці, може тривати або рецидивувати в зрілому віці. Не є заразним.)

Як правило, атопічний дерматит, супроводжується сильним свербінням. Характеризується хронічним або рецидивуючим (періоди загострень чергуються з періодами ремісії) перебігом. У ряді випадків можливиий стан тривалої і стійкої ремісії.

Форми і ускладнення атопічного дерматиту

Залежно від віку висипання атопічного дерматиту можуть виглядати по-різному. Виділяють дитячу та дорослу форми захворювання. Крім того, в даний час, виділяють дві форми атопічного дерматиту в залежності від наявності атопії – атопічний і неатопічної.

При атопічний формі є зв’язок загострень з їжею, алергенами домашнього пилу, рідше пилку. Часто присутні і інші атопічні захворювання: бронхіальна астма, алергічний риніт – як у самого пацієнта, так і у його близьких родичів.

Передбачається існування і інших форм атопічного дерматиту, так як у різних пацієнтів захворювання може мати різний набір ознак і протікати по-різному. Однак чітких маркерів, що дозволяють судити, за яким сценарієм буде протікати захворювання в конкретному випадку, поки не виявлено.

Атопічний дерматит може ускладнитися приєднанням інфекції – бактеріальної, грибкової або вірусної. Якщо картина висипань змінилася, турбує загальний стан (підвищення температури, млявість, головний біль і т.д.), необхідно звернутися до лікаря.

Причини виникнення захворювання

Не існує якоїсь однієї причини розвитку атопічного дерматиту. Виникненню захворювання сприяє цілий комплекс умов: генетичних особливостей і факторів зовнішнього середовища. До них відносять порушення захисної функції шкіри (вона стає більш вразливою до впливу миючих засобів або інших дратівливих факторів), особливості імунної системи, кліматичні умови (температура, вологість, пил, тютюновий дим і інші домішки у зовнішньому середовищі). Вивчається можливий вплив мікробіома.

Симптоми.

  • Висипання на шкірі
  • сверблячка
  • Сухість і лущення шкіри

Стадії протікання атопічного дерматиту.

Атопічний дерматит протікає зі стадіями загострення (є клінічні прояви, скарги) і ремісії (проявів хвороби немає).

У деяких пацієнтів ремісії короткочасні і можуть зберігатися лише кілька днів після відміни лікування. Такий перебіг атопічного дерматиту називається важким і вимагає проведення тривалого підтримуючого лікування. В інших випадках хід захворювання більш сприятливий, і ремісії можуть зберігатися багато років.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

Відправте нам Ваші контакти і ми обов'язково зв'яжемося з Вами.