Главная / Панкреатит хронічний

Панкреатит хронічний

(Запалення підшлункової залози).

Хронічний панкреатит (ХП) протікає з постійним прогресуванням, характеризується вираженим больовим синдромом, порушенням процесу травлення.

Причин для розвитку панкреатиту багато, і частіше він викликається цілим комплексом різних причин. Запальний процес може розвиватися з руйнуванням, склерозированием і порушенням трофіки тканин ПЖ, появою псевдокист, кальцификацией, що, в кінцевому підсумку, призводить до порушення її функції. Ступінь вираженості цих порушень буває різною.

Залежно від причин виділяють панкреатит первинний і вторинний.

Початок первинного панкреатиту зазвичай пов’язане з процесами в самій ПЖ, наприклад, після травми, при зловживанні алкоголем, порушення кровопостачання залози, при деяких вірусних захворюваннях, при звуженні головного панкреатичного протоку, що утрудняє відтік ферментів, які екскретуються залізом. Вважається також, що первинний панкреатит може розвинутися при хронічній нестачі білкового харчування.

При таких захворюваннях як жовчнокам’яна, виразкова, дивертикулярная хвороби ПЖ страждає вдруге. При цьому порушується спільна злагоджена робота по переробці їжі. Набряк великого дуоденального сосочка, дискінезія 12-палої кишки і дуоденостаз, камені в жовчних протоках або запалення в них сприяють попаданню жовчі, бактерій, емульгованих жирыв в протоку підшлункової залози, або формують механічну перешкоду для відтоку панкреатичного соку, що призводить до збільшення тиску і руйнування стінок проток ПЖ. Обидва ці чинники створюють умови для передчасної активації ферментів в її тканинах, розвитку запалення, некрозу, крововиливів.

Хронічний панкреатит прийнято вважати поліетіологічним захворюванням.

Крім того, причиною розвитку вторинного панкреатиту можуть бути хвороби 12-палої кишки, такі як дуоденіт, її дивертикули і виразкова деформація. При цих захворюваннях в результаті запалення або деформації в 12-палої кишці відбувається підвищення тиску, порушується функція сфінктерного апарату великого сосочка, що посилюється в разі, якщо раніше була виконана папиллотомия. В таких умовах дуоденальний вміст закидається в протоки pancreas і жовчні шляхи, активуються панкреатичні ферменти всередині тканини залози, починається процес руйнування тканин. Розвиток хронічного панкреатиту може бути прямим наслідком прориву (пенетрації) гастродуоденальної виразки в підшлункову залозу.

Наші фахівці підберуть Вам індивідуальний курс безмедикаментозного лікування.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

Відправте нам Ваші контакти і ми обов'язково зв'яжемося з Вами.