Главная / Остеохондроз

Остеохондроз

(Дегенерація міжхребцевих хрящових дисків, вони втрачають пружність і еластичність. Хребетний диск зменшується в об’ємі, стає щільним і перестає повноцінно амортизувати, стискаючи при цьому нервові волокна. Через це рухливість хребта обмежується, з’являються постійні болі і рефлекторне напруження м’язів спини.)

Які бувають ускладнення остеохондрозу

  1. Протрузії міжхребцевих дисків;
  2. Грижа або екструзія міжхребцевого диска;
  3. Спондилоартрити, спондилоартрози;
  4. Запальні реакції хрящової тканини (крайової пластинки).

Причини цих ускладнень найчастіше в неправильному способі життя людини. Прогресуванню остеохондрозу сприяють: малорухливий спосіб життя, великі фізичні навантаження, підйом вантажів, ожиріння, носіння сумки на одному плечі, взуття на високих підборах, занадто м’який матрац для сну, часті переохолодження, наявність шкідливих звичок, спадкова схильність, стресові ситуації, недостатній питний режим та інше. Також порушення обміну речовин, гормональні порушення, шкідливі звички, особливо куріння, призводить до раннього «старіння» хребта.

Стреси, тривоги, переживання часто сприяють виникненню болів в спині.

Симптоми остеохондрозу

Головні симптоми остеохондрозу – болі, які посилюються при фізичних навантаженнях, різких рухах, іноді навіть при кашлі і чханні. На початковому етапі пацієнти скаржаться на тупі, ниючі болі в спині, дискомфорт, невелике обмеження рухів в хребті, періодичне оніміння в руках або ногах, головний біль, стомлюваність. При шийному остеохондрозі біль виникає в області шиї, може віддавати в плече, руку або голову, з’являється оніміння або слабкість в руці, головний біль, запаморочення.

При остеохондрозі грудного відділу хребта біль виникає в грудній клітці, віддає в грудину або лопатку, посилюється при диханні і русі, іноді виникає відчуття браку повітря. Пацієнти часто плутають такий стан з болями в серці.

При поразку попереково-крижового відділу хребта біль локалізується в попереку, посилюється при русі, віддає в ногу або промежину, може виникнути оніміння або слабкість в нозі.

Як правило захворювання розвивається у всьому хребті, але проявляється в тому відділі, який відчуває найбільше навантаження.

Діагностика захворювання

Попередній діагноз ставиться на підставі характерних скарг і даних огляду. На початковому етапі призначають рентгенографію необхідного відділу хребта. Більш інформативний метод дослідження – магнітно-резонансна томографія (МРТ). Пошарове сканування і хороша візуалізація м’яких тканин дозволяють з абсолютною точністю підтвердити або спростувати діагноз грижі міжхребцевого диска.

Лікування

Комплексне, спрямоване на:

  • усунення больового синдрому;
  • усунення порушеної функції спинномозкових корінців;
  • попередження прогресування дегенеративно-дистрофічних змін в структурах хребта.

Основна мета при загостренні остеохондрозу – лікувати запалення і супроводжуючі його біль, м’язовий спазм. Для цього призначають нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) в поєднанні з міорелаксантами, які знижують тонус скелетної мускулатури, зменшують м’язові спазми і здавленість нервових корінців, хондропротектори. Поліпшити стан нервових корінців допомагають препарати вітамінів групи В. Зазвичай курс лікування триває 7-10 днів.

Потім підключається масаж, мануальна терапія, фізіотерапія, голкорефлексотерапія, витягування хребта.

Лікувальна фізкультура – це основний метод консервативного лікування захворювань опорно-рухового апарату. ЛФК спрямована на формування, корекцію і зміцнення м’язового корсету; збільшення обсягу рухів в хребті і суглобах; вироблення рухового стереотипу і правильної постави; зменшення навантаження на хребет.

При регулярних заняттях лікувальною фізкультурою, суглобової гімнастикою, йогою або плаванням поліпшується кровопостачання і живлення тканин, нормалізується обмін речовин, збільшується міжхребцевий простір, що призводить до одужання.

Профілактика

Грамотно підходьте до фізичних навантажень (корисні, наприклад, плавання, вправи на розтяжку);

Проводьте ортопедичну профілактику (лікувальна гімнастика);

Внесіть корективи в повсякденне життя: не засиджуйтеся за робочим столом, підберіть якісні подушку і матрац.

Якщо процес деформації почався, почніть лікування відразу. Не перенапружуйте спину, не робіть різких рухів, не переохолоджуйтесь.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

Відправте нам Ваші контакти і ми обов'язково зв'яжемося з Вами.